knihovny_pixel_1

Dreamlike
Doporučení ohledně tisku
a kompletace

K tisku a následné kompletaci stolní hry Dreamlike pro vás máme několik doporučení a návodných informací, aby vše proběhlo hladce a bez potíží.

Gamebook

Gamebook Dreamlike je navržený v černobílé podobě a je řazený tak, aby vám stačilo pouze zadat oboustranný tisk ve vaší tiskárně. Zapotřebí je 23 běžných kancelářských papírů velikosti A4, které následně přehnete v půli jeden po druhém (čímž vznikne formát A5). Pro běžnou sešívačku bývá tloušťka o 20 a více listech velmi nepraktická, a proto spíše navrhujeme jehlu a nit spolu s trochou vazačské práce. Hřbet následně přelepte lepicí nebo dekorační páskou. Po samotném vytisknutí už by nemělo být zapotřebí přehazovat jednotlivé listy. Pro jistotu přesto doporučujeme po přehnutí zkontrolovat, jestli na sebe jednotlivá čísla chronologicky navazují.

Karty

Karty doprovázející gamebook jsou nedílnou součástí stolní verze hry a také bude stačit, když zadáte oboustranný tisk daného PDF ve vaší tiskárně. Máte na výběr z černobílé a barevné varianty, ovšem spíše doporučujeme barevnou. Oproti papíru na gamebook radíme použít na karty tvrdší (případně také matnější) papír. Na běžném kancelářském papíru karty tolik nevyniknou. Po vytištění karty rozstříhejte nebo rozřežte pomocí řezačky. Vždy se řiďte okraji lícových stran karet. Na rubových stranách poté totiž vznikne bílý okraj a prostor pro malé nepřesnosti. V opačném případě uříznete část lícové strany. 

Lícová strana – Stříhat podle okrajů

1

Rubová strana – Nestříhat podle okrajů

2

Lícová strana – Stříhat podle okrajů 

3

Rubová strana – Nestříhat podle okrajů

4